U13 M Azzurra C – BOR GLOBEX 96:29 (26:2, 25:6, 17:13, 28:8)

BOR GLOBEX : Battilana 16 , Reggente 4 , Roncelli , Clara , Talpo 9 , Stopar , Radovini . Trener/allenatore L. Martini

 

Ponovni poraz naših fantov U 13 proti ekipi Azzurra C, ki jo sestavljajo izključno igralci letnika 2007, kateri so vsekakor prekosili naše fante tako iz tehničnega, kakor tudi iz fizičnega vidika. Naša ekipa je ponovno pokazala že običajne hibe, v glavnem karakterijalne in tehnične narave. Prve se kažejo predvsem v obrambi, druge pa v napadu.
Čeprav se nismo vdali vse do konca tekme, smo pa prikazali vedno iste napake in z izjemo krajšega obdobja v tretji četrtini, kjer smo uprizorili dobro obrambo in boljši napad, v ostalem delu tekme smo trpeli v obeh elementih igre, kot je dovolj razvidno iz končnega rezultata.
Kot sem že mnogokrat ponovil ekipi, a žal redkokdaj s posluhom, se mora na igrišču vsak igralec angažirati v obeh elementih košarke (obramba in napad) in nikakor ne poveriti redkim drugim soigralcem rešitev problemov. Doseženi negativni rezultati naše ekipe izpričujejo ravno to dejstvo!

Ennesima sconfitta contro la squadra Azzurra C composta interamente da ragazzi 2007 che si sono mostrati decisamente superiori ai nostri ,sia sul piano fisico che quello tecnico.La nostra squadra ha palesato le croniche lacune fisiche , ma sopratutto caratteriali e tecniche ,che si evidenziano in difesa la prime e in attacco le seconde.Pur non avendo mai mollato fino alla fine, abbiamo ripetuto sempre i medesimi errori e salvo un breve periodo nel terzo quarto dove abbiamo dato seguito ad una buona difesa un discreto attacco,per il resto della gara abbiamo subito in entrambi i fronti ,come si evince dal punteggio.Come detto più volte alla squadra e quasi mai ascoltato,in campo ogni giocatore deve essere protagonista su entrambi i fronti ( attacco/difesa ) e non demandare a pochi la risoluzione dei problemi ,poichè i risultati negativi sono lì a dimostrarlo.