U 13 M Pall.Trieste – Bor Globex 103:8 (32:1,24:2,20:1,27:4)

BOR GLOBEX : Lobato 2 , Battilana , Reggente 2 , Marchione , Roncelli , Clara , Talpo 4 , Stopar , Radovini . Trener/allenatore : Lucio Martini, Dejan Faraglia

Hud in težak poraz naše ekipe U 13, še posebej v duhu prejšnje lepe predstave prikazane proti ekipi Servolane, po kateri smo se najbrž zavajali, da se lahko do določene mere borimo skorajda enakovredno z našimi znatno boljšimi nasprotniki.
To se žal ni zgodilo in nasprotna ekipa nas je pregazila v vseh elementih igre, tako v napadu, kot v obrambi.
Naš miselni pristop je bil ničen. Naša ekipa je bila namreč dobro vešča fizične in tehnične premoči nasprotnika in to bi moralo v njej vsekakor spodbuditi željo po vsaj delnem preobratu trenda prikazane igre. Vendar obratno smo bili priča stalnici ponavljanja enih in istih napak, ki so žal še dodatno spodbujale nasprotno ekipo k agresivni obrambi.
Upajmo le, da bo ta grenka izkušnja prinesla s seboj zavest o trenutnemu načinu igranja košarke, ki jo predstavljajo hiter tempo, stalni pressing in kontakti, ki se jih pogostoma ne šteje za prekrške. Potrebno bo tak sistem igre uvajati tudi na treningih.

Clamorosa e pesantissima sconfitta della squadra U 13 della nostra Società , poichè dopo la bella prova fornita contro la Servolana ,ci eravamo illusi di poter competere seppur parzialmente contro i ben più quotati avversari.Ciò non è accaduto ,anzi , siamo stati surclassati in tutte le fasi del gioco sia offensivo che difensivo.L’approccio mentale è stato nullo,in quanto seppur consci della forza fisica e tecnica degli avversari , si sarebbe dovuto cercare d’invertire almeno un poco il trend della partita , mentre invece si è continuato a ripetere sempre i medesimi errori che esaltavano ancora di più gli avversari nei termini d’aggressività difensiva.Speriamo che quest’amara esperienza porti in dote una consapevolezza di come si sviluppa attualmente il gioco ,fatto di ritmi elevati,pressing continuo e contatti non sempre sanzionati,per cui tale sistema deve essere riproposto anche durante gli allenamenti .