26 Turnir /Torneo Boris Tavčar: 1. Breg, 2. Bor, 3. Kontovel, 4. Dom

Kot vsako leto je na Stadionu 1. maja v Trstu košarkarski Turnir Boris Tavčar v spomin na v prometni nesreči preminulega Borovega košarkarja in trenerja, kiga je priredil Košarkarski klub Bor v sodelovanju z Združenjem slovenskih športnih društev v Italiji in Borisovo družino.
Na turnirju so nastopili: Bor in Breg, ki igrata v C-ligi silver, ter Kontovel in Dom, ki nastopata v D-ligi.
Po zanimivih srečanjih je turnir osvojil Breg, ki je v polfinalu premagal Kontovel, v finalu pa še Bor. Na 3. mesto se je uvrstil Kontovel, ki je v malem finalu odpravil Dom.

ZA 3. MESTO/ POSTO
Kontovel – Dom 74:65 (30:26, 53:50, 74:65)
KONTOVEL: Daneu 6, Kraus, Cicogna 19, S. Regent 3, Sossi, Emili 9, G. Regent 3, J. Ferfolja 5, Vremec, Lisjak 2, Mattiassich 2, Zgur 25;  trener Oberdan.
DOM:  Visintin 13, Furlan 8, Petrovič 17, Valentinuzzi 16, Dellisanti 5, Jakin, Concetti 1, M. Salvi 2, Trobini 3, trener Grbac, pomočnik Dellisanti.
Po ne preveč lepi košarkarski predstavi je Kontovel na tekmi za 3. mesto zasluženo premagal domovce. Po prvem polčasu, ko sta obe ekipi mnogo grešili, si je Kontovel v drugem delu tekme priigral prednost 5-10 točk, ki jo je nato upravljal do konca srečanja in zasluženo zmagal. V Kontovelovih vrstah je blestel mladi Zgur, ki je bil s 25 točkami tudi najboljši strelec srečanja. Dobro sta igrala še Cicogna v napadu in Emili v obrambi. Pri Domu sta največ pokazala Petrovič in Valentinuzzi, ki sta bila s 17 oz. točkami tudi najboljša strelca ekipe.

26 TURNIT/TORNEO BORIS TAVČAR KONTOVEL - DOM 28.09.219
Turnir Boris Tavčar - finalne tekme
« di 27 »

FOTO : MAŠA KOCIJANČIČ

ZA 1. MESTO/POSTO
Breg – Bor Radenska 76:82 (14:18, 40:36, 63:52)
BOR: Oblak 0 (-, -, -), Batich 26 (8:12, 3:7, 4:10), Tomadin 0 (-, 0:1, -), Škerl 13 (4:5, 0:2, 3:9), G. Terčon 7 (2:2, 1:3, 1:1), Crocenzi nv, Strle 18 (6:6, 6:8, -), Doz 4 (-, 2:4, -), Rajčič 6 (2:6, 2:8, 0:2), M. Terčon nv, Scocchi 2 (-, 1:3, 0:4). Trener: Boban Popovič.
BREG: Polo 0 (-, 0:1, 0:1), Cernivani 6 (-, 3:5, 0:5), M. Grimaldi 10 (1:2, 3:8, 1:2), Volk 24 (6:8, 6:11, 2:4), Gregori 8 (1:3, 2:2, 1:5), Bunc 4 (0:2, 2:5, 0:1), Pecchi nv, Zaro 9 (1:1, 4:8, 0:2), A. Grimaldi 12 (4:5, 4:9, -), Zettin 9 (2:2, 2:4, 1:2). Trener: Miroslav Jurić.
V velikem finalu turnirja sta se spoprijela Bor in Breg, ki bosta čez teden dni začela nastope v C-ligi silver, zato je tudi v obeh taborih in med navijači na tribunah vladalo precejšnje zanimanje. Po izenačenem boju so prevladali Brežani, ki so z odlično igro v zadnji četrtini in s consko obrambo  povsem nadigrali borovce. Po treji četrtini so Popovičevi varovanci vodili s 63:50, Brežani so jim nato naprtili consko obrambo in borovci nikakor niso našli pot do koša, dosegli so le 13 točk, medtem ko so jih njihovi nasprotniki dali kar 30 ter se na koncu veselili zmage.