U 14 M DOM – BOR 50-43 (16-11; 24-29; 29-34)

DOM:  Štekar, Primožič, Devetak 14, Concetti, Pahor, Minozzi 2, Frandolič, Cristancig 10, Mucci 4, Štekar, Onesti 6, Čubrilo 14

Trener: Grbac D.

BOR:  Cepar 2, Cavarra, Stopar 1, Hollan 7, Vrabec, Žerjal 2, Talpo, Stokelj 8, Terčon 19, Maurel 4

Trener: Meden I.

V ponedeljek je bil na sporedu v Kulturnem domu v Gorici slovenski derbi med domačim Domom in Borom. Tekmo so domačini začeli silovito in z delnim izidom 10-0 takoj spravili v težave gostujočo ekipo. Trener Meden je z minuto odmora predramil svoje varovance, ki so se goričanom na koncu četrtine na pet točk razlike. V drugi četrtini so stopili v ospredje tržačani, ki so na krilih Hollana in Terčona obrnili izid tekme v svojo korist in odšli na odmor s petimi točkami razlike, vendar tokrat v svojo korist. Tretja četrtina je bila zelo izenačena; borovci niso več uspeli ohraniti naleta, domovci pa so z dobro obrambo spravljali v težave gostujoče košarkarje. V zadnjem delu tekme so borovci slabo zapirali pod košem in napadali preveč individualno, domovci so pa z odličnima Čubrilom in Onestijem, ki sta uveljavila svojo premoč pod obročema, lepo zaigrali v obrambi, v napadu so bili bolj konkretni in z vrsto uspešnih prostih metov dosegli zasluženo zmago. Borovci so zamudili lepo priložnost, da bi utrdili prednost na lestvici pred zahtevnim tednom, ko bodo do ponedeljka še trikrat stopili na igrišče, Domovci so pa dokazali, da so vedno sila neugoden nasprotnik.